Amit lehetett, megtettük

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 18/6, Fűrész D. 9/9, Kurasova 11, Krnjic 7, Horti 9 Cs.: Németh B. 1, Licskai 2, Szabó F. 5/3’Fenerbahce: Babkina 12/3, Vardarli 6, McCoughtry 18, Tamane 4, Yilmaz 2 Cs.: Matovic 22, Tuncluer 10/3, Nevlin 2, Siyahdemir -, Cakir 2, Tanacan -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 24/54 44% ill. 26/50 52%’3 pontos dobószázalék: 4/11 36% ill. 4/11 36%’Büntető dobószázalék: 10/14 71% ill. 22/28 79%’Lepattanó: 25 (Horti 7) ill. 28 (Matovic, McCoughtry 9-9)’Gólpassz: 13 (Fegyverneky 5) ill. 16 (Vardarli, yilmaz 4-4)’Szerzett labda: 3 ill. 6 (Matovic 4)’Eladott labda: 14 ill. 17’Személyi hiba: 28 ill. 17”Sajnos már a mérkőzés előtt tudtuk, hogy ma sem tudunk ideális szerkezetben felállni, miután Hannát még mindig akadályozta deréksérülése a pályára lépésben. Ráadásul a túloldalon igazi nagyágyúk vonultak fel, akik azt is megengedhették maguknak, hogy három tengerentúli játékost fizessenek, és nem is akárkiket. Elég annyi, hogy február 1-től Cappy Pondexter is Törökországban folytatja. ‘Babkina ziccere után rögtön állt a játék, miután a zömmel Bécsből átránduló, a vendégszektort teljesen megtöltő török fanatikusok teleszórták a kispad előtti helyet konfettivel. Csapatunk első kosarát Szasa helyezte el még az első perc végén. Vajkezű bedobónk révén a második percben a vezetést is magunkhoz ragadtuk (4-2). Babkina távolról is pontosan célzott, mely három pontot eredményezett a vendégeknek. Sara is ennyit ért el, csak más kivitelezésben. A duplája után a büntetőt sem hibázta el. Sőt. Szasa megint villant, és már 4 ponttal mentünk (4. perc 11-7). Az 5. percben Ivana Matovic jelentkezett játékra, és első labdaérintéséből kosarat is jegyzett. Az egyenlő állás után Angel McCoughtry ziccerezett. Vezettek a törökök (6. perc 11-13). Frissítettünk, pályára küldve Bettyt és Licsit. Közben melegített már Szabó Fanni is, aki nem sokkal később Zsófit váltotta. A 9. percben utolértük a vendégeket Dodi büntetőivel (17-17). A negyedet végül egy pontos hátrányban zártuk, de ez teljesen tisztes volt a sztárokkal szemben.’A folytatásban is bíztunk benne, hogy meg tudjuk valósítani azokat az elképzeléseket, melyeket Székely Norbert felvázolt a mérkőzés előtt. Nem maradtunk le a lepattanókról, és jobbára 5-5 elleni játékra tudtuk kényszeríteni vendégeinket. …