A vírusokkal is meg kellett küzdenünk

Gospic:Reid 15/9, Ivezic 16/6, Mandir 13/9, Maslowski 15/3, M. Vrsajlko 20 Cs.: Badanjak 2, Jurcevic -, Aleksic -, Gambiraza -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 19/9, Holt 5, Coleman 13, Krivacevic 25/6, Tamane 12 Cs.: Eördögh 2, Fűrész 2”Statisztika’2-pontos dobószázalék: 24/45 53% ill. 28/59 47%’3-pontos dobószázalék: 9/25 36% ill. 5/15 33%’Büntető dobószázalék: 6/8 75% ill. 7/10 70%’Gólpassz: 18 (Reid 12) ill. 20 (Holt 8)’Lepattanó: 41 (Ivezic 13) ill. 40 (Coleman 109’Szerzett labda: 12 (Reid 5) ill. 9 (Coleman 5)’Eladott labda: 14 ill. 15’Fault: 14 ill. 15”A legrosszabbkor érte utol csapatunkat egy hasmenéssel, hányással járó vírusos fertőzés, melynek első áldozata Licskai Zsófia és Cinder Adrienn volt. Juniorjainkat Varga Zsófi, majd Amber Holt, végül a mérkőzés előtt Zane Tamane követte. Licsi, Adri és Zsófi már nem is lehetett ott a társakkal, őket elkülönítették a nap folyamán. A melegítést 5 emberrel kezdtük el, Amber és Zane a kispadon ülve várta állapota jobbra fordulását. ‘Ennek megfelelően indult a találkozó. Öt horvát pont után Honti Kata egy triplával megszerezte első kosarunkat (2. perc 5-3). Az elkövetkező percekben sem sikerült átvennünk a vezetést, a hazaiak biztosan őrizték pár pontos előnyüket (6. perc 15-10). A 7. perc végén a már 9 pontnál járó Tina, illetve Marissa első találatával egyetlen pontocskára közelítettük meg a Gospic gárdáját (17-16). A negyed végét 4 pontos hátránnyal zártuk (23-19).’Kata második triplájától vártuk a fordulást, mely hamar be is következett. 11 pontot termeltünk alig két és fél perc alatt (13. perc 27-30). Azonnal időt kértek a hazaiak. Sajnos a horvátok időkérése megtörte a lendületünket, és a 36. percben újra ellenfelünk számolhatott előnnyel (35-34). A szünet előtt Maslowski és Reid pontjai kényszerítettek minket újabb időkérésre. Sajnos Amber és Zane egyre gyengébbnek érezte magát, ahogy telt az idő, és időközben Katát is utolérték a rosszullétek. A félidei eredményt Vrsajlko közelije állította be (44-40).’A szünet után is folytatódott az ádáz küzdelem. Egy-két kosár volt a felek között a különbség. Hajtottunk a győzelemért, és erőfeszítéseinket a 27. percben siker is koronázta. A remekül mozgó…