A végjátékig partiban voltunk

Nadezhda Orenburg: Berseneva -, Danilochkina 7/3, Douglas 18/6, Verameyenka 13/3, Brunson 12 Cs.: Zhedik 5, Ruzanova 7/3, Zakalyuzhnaya 2, Logunova- ‘UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 11, Zavecz -, Kurasova 16/3, Krivacevic 4, Horti 10 Cs.: Krnjic 3, Fűrész D. 7/3, Szabó F. -”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 27/59 46% ill. 21/53 40%’3-pontos dobószázalék: 5/14 36% ill. 2/9 22%’Büntető dobószázalék: 5/8 63% ill. 7/11 64%’Gólpassz: 12 (Ruzanova 4) ill. 10 (Fegyverneky 6) ‘Lepattanó: 44 (Brunson 11) ill. 24 (Kurasova, Horti 6-6) ‘Szerzett labda: 4 ill. 5 (Krivacevic 3) ‘Eladott labda: 15 ill. 8’Fault: 15 ill. 17 ”Önbizalom növelő győzelmekkel a hátunk mögött vártuk az Orenburg elleni mérkőzést. Az első mérkőzésen győztes oroszok azóta tovább erősödtek, leigazolva az amerikai sztárt, Katie Douglast. A remek játékosok mellett az orosz téllel, és az 5 órás időeltolódással is fel kellett vennünk a harcot.’A bivalyerős amerikai Brunson, aki Sopronban még épphogy csak beesett a mérkőzésre, nem teketóriázott sokat, és egy 2+1-es akcióval megkezdte a pontgyártást. Zsófi pontjaival tartottuk a lépést (3. perc 5-3). Remek hangulatot teremtettek a hazai szurkolók, akik minden jó hazai megmozdulást nagy üdvrivalgással ünnepeltek. Volt is erre alkalmuk, miután a negyed közepén kisebb előnyre tettek szert kedvenceik (6. perc 11-5). Nem estünk azonban kétségbe, és két perc alatt utolértük vendéglátóinkat (8. perc 11-11). Sőt, Tina révén a 9. percben már mi vezettünk, és ezzel még nem volt vége remek sorozatunknak! Zsófi középtávoli találata után időt is kértek a hazaiak. Három perc leforgása alatt 10 pontot dobtunk, és egyet sem kaptunk (11-15)! Hiába volt az orosz időkérés, a védekezésünk tökéletesen működött ezekben a percekben, és a negyed végéig még növeltük is az előnyt (11-16)!’Egy perc elteltével megtört az oroszok rossz sorozata. Douglas dobta át a védőfalunkat. Érezhetően szigorított védekezésén az Orenburg. Nem nagyon jutottunk el tiszta dobóhelyzetig, a kontrákból viszont könnyű kosarakat kaptunk. Székely Norbert ki is kérte első idejét (14. perc 17-16). Most mi ragadtunk be, de a gödörből Szasa kihúzta a szekerünket (15. perc 19-19). Viszonylag kevés pont esett, a küzdelem azonban öldöklő volt…