A nap, amikor Észak-Erdély visszatért

A második bécsi döntés értelmében 1940. augusztus 30-án Észak-Erdély ismét Magyarország fennhatósága alá került. A döntést Bécsben, a Belvedere palotában hirdették ki. Erdély 43 000 négyzetkilométeres területe 2,1 millió lakossal (melynek 51,4 százaléka volt magyar) került újra Magyarországhoz. A honvéd csapatok szeptember 5–13. között vonultak be Észak-Erdélybe.