A lényeg, a győzelem

MKB-EUROLEASING SOPRON: Fűrész 10/3, Szabó F. 11/3, Eördögh 8, Krivacevic 15, Tamane 21 Cs.: Németh B. 5/3, Licskai 2, Varga Zs. 16, Horti 2, Czinder – ‘BSE-FCSM: Pusztai -, Hegedűs 8, Süle 14, Tiba 10/6, Gorácz 3 Cs.: Orsó 10/6, Tóth C. 2, Vukov Sz. -, Kántor A. 2, Miháczi 2 ”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 37/65 57% ill. 16/52 31% ‘3-pontos dobószázalék: 3/7 43% ill. 4/14 29%%’Büntető dobószázalék: 13/15 87% ill. 15/18 83%’Gólpassz: 25 (Tamane, Németh 6-6) ill. 8 (Orsó 2)’Lepattanó: 43 (Tamane 16) ill. 18 (Süle 5)’Szerzett labda: 20 (Varga 5) ill. 16 (Süle 5)’Eladott labda: 23 ill. 21’Fault: 17 ill. 17 ‘IBM: 125 (Tamane 35) )ill. 32 (Süle 23) ”A BSE elleni bajnokin kimaradt a csapatból Amber Holt, aki pihenőt kapott, ugyanakkor újra együtt melegített a társakkal Horti Dóra, aki vállműtétjét követően száll ismét a kötelek közé.’A mezőny fölé magasodó két centerünk, Zane és Tina összjátéka szülte meg az első pontokat, melyet a fiatal Szabó Fanni toldott meg egy duplával. Védekezésben lyukasak voltunk, melyekből sorra kaptuk a gólokat. Tiba triplája után már egál volt (5. perc 10-10). Székely Norbert többször is hangot adott kritikájának. A 8. percben Horti Dodit is harcba küldte vezetőedőznk (21-13). A 11. percben időt kértünk, hogy megbeszéljük a teendőket a fővárosi zóna ellen (29-17). A második negyed közepén már védekezésben is jobban működtünk, melynek a különbség növekedése lett az eredménye (16. perc 41-24). A szünetben 21 pontos előnyt olvashattunk le az eredményjelzőről (49-28). ‘A szünet után sem égtünk megfelelő hőfokon, de ez egy olyan párharc után, mint, ami a Valencia ellen volt, talán érthető és megbocsájtható (26. perc 57-33). Vezetőedzőnk természetesen nem így gondolkodott, és ennek hangot is adott (32. perc 63-43). A biztos győzelem természetesen nem forgott veszélyben, de nem ez volt a szezon meccse. Igaz, nem is ennek kellett annak lennie. Lesznek sokkal fontosabb feladatok is még idén. Az utolsó negyedben ettől függetlenül 21 ponttal növeltük a különbséget. ‘A következő mérkőzésünkre jövő pénteken kerül sor a fővárosban, ahol a Fradi vendégeként Magyar Kupa negyeddöntő vár csapatunkra. A továbbjutásról …