A győzelemnek örülhettünk

Baja: Kühn 2, Katona 6, Szepsi 9, Szabó 8, Budimir 12 Cs.: Theodorán 7/3, Fürtös 6, Gorjanácz 1, Szöllősy 2, Kovács 2, Járai 2, Tóth -‘MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 11/3, Eördögh 23/6, Varga 10, Milovanovic 11, Horti 9 Cs.: Semsei 9/3, Krivacevic 9, Honti 4, Hadarics 2, Czinder 4’Statisztika’2-pontos dobószázalék: 18/38 47% ill. 30/48 63% ‘3-pontos dobószázalék: 2/11 18% ill. 4/15 27 % ‘Büntető dobószázalék: 15/27 56% ill. 20/27 74%’Lepattanó: 25 (Budimir, Szabó 6-6) ill. 41 (Milovanovic 10)’Gólpassz: 9 (Szabó 3) ill. 23 (Milovanovic 6) ‘Szerzett labda: 19 (Szabó, Katona 4-4) ill. 24 (Miljkovic, Hadarics 5-5) ‘Eladott labda: 24 ill. 19’Fault: 25 ill. 24 ‘IBM: 70 (Szabó 16) ill. 155 (Eördögh 34)’Nemcsak a családi okok miatt egy hétre hazautazott Amber Holtot, hanem kisebb sérülések, betegségek miatt több juniorunkat is hiányoltuk a Baja elleni mérkőzésen. Pedig a legfiatalabbak ma könnyedén főszerephez juthattak volna. Így csak Czinder Adrienn képviselte a „kicsiket” Baján, ahol nagyon barátságosan fogadták csapatunkat. Igaz Budimir nem foglalkozott a szemben álló nagyobb nevekkel, és mindjárt az első támadásból vezetést szerzett az újoncnak. Jeca és Dodi pontjaival azonban hamar átvettük a vezetést (2. perc 2-4). Felpörögni azonban ekkor még továbbra sem tudtunk a motiváltan pályára lépő hazaiakkal szemben, akik a 7. percben egyenlítettek (7-7). Eördögh Edit ezúttal is a fiatalokat megszégyenítő lendülettel kosarazott, és bizony a pontok is jobbára tőle jöttek. Az első negyedben szerzett 12 pontjával és 17-es IBM értékével nagy mértékben hozzájárult a két csapat közti 10 pontos különbség kialakulásához (10-20). A második negyed első felében ismét elszenderedtünk, így a frissen igazolt Fürtös Kata triplájával 7 pontra jöttek fel vendéglátóink (14. perc 19-26). Székely Norbert joggal bosszankodott, és kért időt a zsűriasztalnál. Az edzői intelmek és a cserék meghozták hatásukat, és egy 12-2-es 4 perces szakasszal időkérésre késztettük ellenfelünket (18. perc 21-38). A félidei eredményt Semsei Barbara triplája zárta (28-43).’A szünet után már azt a védekezést nyújtottuk, amit vezetőedzőnk várt a csapatától (8 perc alatt mindössze 3 pontot engedélyezünk a bajaiaknak). Ezzel együtt támadásban is több pólusúvá váltunk. A mérkőzést 23 perc játszott idő alatt elért 34 …