Egy győzelem mindent megváltoztathat

A parádés decemberi diadalmenet után a január valóságos vesszőfutás volt csapatunk számára. Legtapasztaltabb légiósunkkal, a térdsérüléssel bajlódó hátvéd, Andre Jones-szal – amellett, hogy megpróbáljuk kicsit “közelebb hozni” szurkolóinkhoz – csapatunk “kétarcúságáról” is beszélgettünk

– Gyerekkorában más sportágakat is kipróbáltál?
– Igen, tizennégy éves koromig egyszerre kosaraztam és amerikai futballoztam. Ekkor a szüleim válaszút elé állítottak, és a kosárlabda mellett döntöttem.

Megtudhatjuk miért?
– A kosárlabdában, mint játékban jóval több a szabadság. Bár itt is vannak figurák, de az amerikai futballban gyakorlatilag kizárólag csak begyakorolt formációkat alkalmaznak.

– Van, volt példaképed?
– Sajnos már nem él: Kobe Bryant.

– Pár éve megkaptad a szlovák állampolgárságot, és már játszottál is a válogatottjukban. Mennyire lepted meg, és mit adott ez neked?
– Egy évet játszottam Szlovákiában,. és amikor ez először felvetődött bevallom, nagyon meglepődtem. Azzal viszont, hogy európai útlevelem is lett, az élet szinte minden területén új lehetőségek nyíltak meg előttem. Most a családom Bécsben él.

– Ha már a családodat említetted… a közelmúltban apa lettél, gratulálunk!
– Köszönjük, a lányom után pár hete fiam született. Bécs nagyon közel van Sopronhoz, ez is közrejátszott abban, hogy ide igazoltam, hogy az SKC ajánlatát fogadtam el.

– Ha már a csapatnál tartunk, a debreceni sikersorozat után januárban, sajnos egymást érték a vereségek. Szerinted melyik az SKC igazi arca?
– Szívem szerint azt mondanám, hogy a decemberi, de sajnos a januári is mi vagyunk. A teljes képhez azért hozzá tartozik egyrészt, hogy a vereségek közül hármat az első három helyezettől, a negyediket pedig a hatodiktól szenvedtük el. Gondoljunk rá vissza, hogy a Szolnoktól hogyan, milyen remek kezdés után kaptunk ki, és a borzasztó erős Falcónak is sokáig egyenrangú ellenfelei voltunk. Ezután tényleg belekerültünk egy rossz sorozatba. Másrészt az is tény – persze nyilván más csapatoknál is vannak hasonló nehézségek -, hogy többen is kisebb-nagyobb sérülésekkel játszunk. Tarvarius Shine most próbálja visszanyerni a formáját, Yasiin Josephnek a csuklója fáj, nekem a térdem nincs teljesen rendben, és még sorolhatnám. Ezek között vannak kisebb és súlyosabb sérülések, de még a legkisebbel játszani is nagyon kényelmetlen, hiszen az ember érzi, hogy nem tud olyan sebességgel, pontossággal megcsinálni valamit, mint teljesen egészségesen. És nekünk fáj a legjobban, hogy nem ünnepelhetünk győzelmeket a rendre remek hangulatot teremtő, és minket idegenbe is elkísérő szurkolókkal, hiszen kevés ennél felemelőbb érzés van.

– A vereségek nyilván a hangulatra is kihatnak…
– A rossz széria ellenére, amiben vagyunk, úgy érzem, hogy jó a kémia az öltözőben. Megvan az egység, jó a kapcsolat a légiósok és a magyar játékosok, valamint köztünk játékosok és a szakmai stáb között. Úgy vélem, nem is elsősorban a hangulatra – persze bizonyos fokig arra is – vannak rossz hatással a vereségek, hanem az önbizalomra.

– Mit gondolsz, át lehet fordítani mindezt, és, ha igen, mivel?
– Egy győzelemmel, ó mit nem adnánk, ha újra együtt ünnepelhetnénk a szurkolókkal. Győzelem után a “sebek” is kevésbé fájnak. A győzelemhez persze munka kell, no meg szurkolóink – akik bízom benne, hogy kitartanak mellettünk – segítsége.

eredeti link