3-ról 5 fokozatúra bővíti a járványellenes védekező rendszerét az osztrák kormány. Ha az intenzív osztályok kihasználtsága kritikussá válik, akár kijárási korlátozások is jöhetnek –, de csak a be nem oltottak számára – derült ki a kancellár péntek késő esti tájékoztatóján.