1956. november 4. – megkezdődött a megtorlás időszaka

65 év telt el azóta, hogy Kádár János 1956. november 4-én, Nagy Imre beszédével szinte egy időben, bemutatkozott a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány fejeként, majd közel egy hónappal később nekikezdett a párt által már december 2-án ellenforradalommá minősített események véres megtorlásához. Az országgyűlés november 4-ét 2013-ban nyilvánította nemzeti gyásznappá. Aznap hajnalban az ország egész területén megindult a szovjet támadás, de a magyar ellenállás a bukás tudatában is felvette a harcot a gépesített hadosztályokkal. A nehezen kivívott szabadság drámai küzdelemben vérzett el.