12 pontszerző!

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 4, Fűrész 4, McCoughtry 6, Krivacevic 12, Tamane 12 Cs.: Varga Zs. 15, Abramzon 6, Szabó F. 4, Licskai 11, Czinder 4 , Doncsecs 8, Böröndy 4’Bajai NKK: Theodoran 4, Szepsi -, Bálint 11/9, Bozóki 2, Budimir 13 Cs.: Kühn 2, Szabó P. 19/3, Gorjanácz 8, Járai 2”Statisztika’Mezőny dobószázalék: 37/66 56% ill. 23/58 40%’3-pontos dobószázalék: 0/4 0% ill. 4/12 33%’Büntető dobószázalék: 16/20 80% ill. 11/17 65%’Gólpassz: 21 (Abramzon , Fűrész 4-4) ill. 9 (Bálint 4) ‘Lepattanó: 31 (Abramzon 9) ill. 27 (Bálint 7)’Szerzett labda: 35 (Varga 6) ill. 23 (Szabó P. 8) ‘Eladott labda: 21 ill. 30’Fault: 18 ill. 19 ‘IBM: 130 (Varga 22) ill. 41 (Szabó P. 28)”A mérkőzés előtt Török Zoltán ügyvezetőnk virágcsokorral köszöntötte első hazai mérkőzésén világ-bajnok játékosunkat, Angel McCoughtryt. A keretből kimaradt a pihenőt kapott Amber Holt, illetve a Gdyniában megsérült Czank Timi, akinek állapotáról majd a keddi MR vizsgálat fog többet mondani. ‘Csapatunk az első másodpercektől fogva koncentráltan, pontos védekezéssel és látványos támadójátékkal lépett fel. A palánk alatt érvényesítettük magassági fölényünket, a mezőnyben pedig Angel szárnyalt, egymás után kiosztva három blokkot. A 8. percben az egyik sapkája után rosszul fogott talajt, és le kellett cserélni. Sérülése nem veszélyes, de a mérkőzés hátralevő részében már nem kockáztattunk. Nyugodtan pihentethettük Angelt, ahogy többi kulcsemberünket is, hiszen már a 15. percben 30 ponttal, 41-11-re vezettünk. A második félidőben jobbára már csak utánpótlás játékosaink voltak parketten, akik nagy közönségsikert arattak bátor játékukkal. Bizonyították, hogy komolyan lehet velük számolni a jövőben! ‘A mérkőzés másik nagy pozitívuma, hogy kulcsembereink pihenhettek a szerdai nagyon nehéznek ígérkező, Rivas elleni Euroliga csata előtt. ‘Székely Norbert: “Fegyelmezetten, nagy odaadással kosarazott a csapat! Látszott az a pozitív töltet, amit az Euroliga meccsről hoztunk magunkkal. Klubunk nagyon büszke lehet az utánpótlására, akik a második félidőben szép teljesítményt adtak le. Remélem, hogy mindegyikükből komoly élvonalbeli játékos válik!”