Veni Sancte – a Szent Pál Katolikus Szakkollégium tanévnyitó ünnepélye

– Fontos küldetésük van a keresztény értelmiségieknek – hangsúlyozta dr. Pápai Lajos megyéspüspök a tanévnyitó ünnepség alkalmával, amelyet szeptember 23-án tartott a Szent Pál Katolikus Szakkollégium a Wrenk Ede Közösségi Házban, a kollégiumhoz tartozó kápolnában. A szentmisén, amelyet a megyéspüspök celebrált, majd az azt követő évnyitón részt vett Firtl Mátyás országgyűlési képviselő, dr. Faragó Sándor, a Nyugat-magyarországi Egyetem rektora, az egyetem és a soproni karok vezetői, Henczel Szabolcs atya, egyetemi lelkipásztor és az egyetemi hallgatók.

tovább:
Veni Sancte – a Szent Pál Katolikus Szakkollégium tanévnyitó ünnepélye

Felszentelték a felújított balfi Szent József fürdőkápolnát

Nagyszabású, ugyanakkor felemelő és méltóságteljes ünnepség keretében szentelte fel Pápai Lajos megyéspüspök a felújított balfi fürdőkápolnát. A kápolna udvarán tartott ünnepi szentmisén a balfiakkal együtt a környező településekről, és Kismartonból is érkeztek vendégek.Kapcsolódó cikk: Felújították a balfi Szent József kápolnát

tovább:
Felszentelték a felújított balfi Szent József fürdőkápolnát

Friss elvesztések (09. 09. 14.)

… Evelyn Lau: Friss hús 2009. szeptember 14. 14:55 Elvesztette: Keresztes Boróka Település: Sopron Csomor Lajos: Magyarország Szent Koronája 2009. szeptember 14. 11:04 Elvesztette: Gergő Település: Vác Megjegyzés: A székesegyház előtti padok … …

tovább:
Friss elvesztések (09. 09. 14.)

Tanévnyitó az egyházi iskolákban

Az egyházi iskolák is megtartották tanévnyitó ünnepségeiket, a Berzsenyi Dániel Evangélikus Lceumban ünnepi istentisztelettel kezdődött az új tanév, a Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium az Orsolya téren szentmisére várta a diákokat, tanárokat, szülőket az új évkezdés alkalmából.

tovább:
Tanévnyitó az egyházi iskolákban

Tanévnyitó az egyházi iskolákban

Az egyházi iskolák is megtartották tanévnyitó ünnepségeiket, a Berzsenyi Dániel Evangélikus Lceumban ünnepi istentisztelettel kezdődött az új tanév, a Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium az Orsolya téren szentmisére várta a diákokat, tanárokat, szülőket az új évkezdés alkalmából.

tovább:
Tanévnyitó az egyházi iskolákban