Angela Merkel köszönetet mondott hazánknak

Angela Merkel, Németország kancellára szombaton, internetes oldalán, egy videós üzenetben mondott köszönetet Magyarországnak a 20 éve történt határnyitás okán.A német kancellár szerint ennek köszönhetően az egykori NDK több száz állampolgára jutott át Ausztriába, amivel szimbolikusan leomlott a berlini fal, és lehetővé vált Németország újraegyesülése. [See post to watch Flash video] Angela Merkel szerdán érkezik Sopronba, hogy megemlékezzen

http://bpa.download.eviscomedia.com/flash/2009/Die_Kanzlerin_direkt_26_09.flv

tovább:
Angela Merkel köszönetet mondott hazánknak

Dr. Oplatka: A piknik fehér foltjairól is szólt

A német Vöröskereszt berlini központi levéltárában harminc évre zárolták a „Páneurópai Piknik, Sopron 1989″ elnevezésű anyagot – derült ki dr. Oplatka András történész előadásából.

tovább:
Dr. Oplatka: A piknik fehér foltjairól is szólt

mindenütt jó, de a legobb Sopron

… … a jegyem maradt otthon, de áthidaltuk a problémát, elhanyagolható körülmény. 8-) második nekifutásra már megállíthatatlanul szágulottunk Sopron felé, egy kis átcsúszással Ausztriába, épp mint tavaly, és akkor egyszercsak bumm. gyomorgörcs, csalhatatlan (és … …

tovább:
mindenütt jó, de a legobb Sopron