Január 18-án tartották a Soproni Szent Margit Római Katolikus Plébánia hagyományos búcsúját. Az ünnepi alkalom idén is sok hívőt vonzott, akik együtt emlékeztek meg a templom védőszentjéről Árpád-házi Szent Margitról.
Miért fogyasszunk télen citrusféléket?
A téli időszak fokozott kihívások elé állítja a szervezetünket. A déligyümölcsöknek – különleges ízvilágukon túl – fontos szerepük van immunrendszerünk megerősítésében. Fogyasszuk őket rendszeresen, különösképpen a téli hónapokban, amikor nem elérhető a friss hazai gyümölcs.
Több százan indultak el a teljesítménytúrán a doni hősök emlékére
Csendes főhajtással emlékeztek a II. világháború doni harcaiban elesett magyar katonákra Sopronban. A hagyományos teljesítménytúrán több száz résztvevő tisztelgett a II. magyar hadsereg, azon belül is a III. hadtest hősei előtt, akik 1943 januárjában embertelen körülmények között küzdöttek a Don-kanyarban.
JUBILEUM – 10 éve került az akkori Szent Margit Óvoda a Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda-Bölcsőde kötelélébe.
Hálaadó püspöki szentmisét tartottak pénteken az Árpád-házi Szent Margit templomban, mely során megemlékeztek az évfordulóról. Az eseményen részt vett Soltész Miklós, egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár, dr. Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője és dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere, illetve Mágel Ágost önkormányzati képviselő is. A hagyományos hálaadó szentmisét dr. Veres András megyéspüspök tartotta.
Mit tehetünk a téli betegségek megelőzéséért?
A szezonális betegségeknek számos formája létezik, amelyek hátterében többnyire valamilyen kórokozó által kiváltott fertőzés áll. Januárban és februárban az influenzaszerű megbetegedések dominálnak, de egyéb fertőző betegségek is előfordulnak ebben az időszakban.