Sulyok Tamás köztársasági elnök 2026. február 12-én, ünnepélyes keretek között, a Sándor-palotában adta át a rektori kinevezéseket. A kultúráért és innovációért felelős miniszter – a fenntartó egyetértésével tett – javaslatára az államfő 2026. január 1-jétől 2030. december 31-ig terjedő időszakra ismét Prof. Dr. Fábián Attilát bízta meg a Soproni Egyetem rektori feladatainak ellátásával.