A selmeci hagyományokban az elsőéves hallgatókat nem gólyának, hanem baleknak nevezik, innen ered a balekhét elnevezés is. A kezdeti hónapokban a felsőbb évesek a „pogány” kifejezést is használják az új diákokra. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy a Soproni Egyetemen ez nem csúfolódás, hanem a több mint 150 éves selmeci diákhagyomány része.