Benkő Tibor honvédelmi miniszter határmenti találkozón fogadta Klaudia Tanner osztrák védelmi minisztert Sopronbánfalván november 4-én, csütörtökön. A hivatalos találkozón a felek áttekintették az európai biztonsági helyzetet és annak jövőjét, a közös kihívásokat, a kétoldalú katonai együttműködéseket és nem utolsó sorban a COVID-19 járvány kezelésével kapcsolatos feladatokat. Az illegális migrációs helyzet szükségessé teszi a két ország felkészülését egy újabb, tömeges migrációs hullám kezelésére.