Poncichter Piknik – a Soproni borvidék népszerűsítése a Balek-héten

Az egyetem újoncai, azaz a „balekok” a Fertőrákosi Kőfejtő és Barlangszínházban ismerkedtek meg a helyi borokkal. A Poncichter Piknik célja a Soproni borvidék népszerűsítése; Sopron és a Fertő-táj, az itt élők, a borászok vendégszeretetének kifejezése a városba újonnan érkező egyetemista diákság számára. A Soproni Borvidék Hegyközségi Tanácsa, a városvezetés és az egyetem közösen, hagyományteremtő szándékkal tartotta meg a rendezvényt a Balek-héten.